Zaterdag 14 juni 

/ 22.00 tot 22.30 uur

Buitentheater

  • Poëtische zoektocht

Johanneke ter Stege

Wennen aan het donker

Prijs voorstelling

€ 7 euro

Johanneke ter Stege (Enschede, 1990) is een veelzijdige artiest. De muzikant, dichter en theatermaker laat zich het liefst verrassen door wat er op haar pad komt. Tussen 2015 – 2017 was ze de stadsdichter van Deventer en in 2018 toerde ze door Nederland met haar eerste interdisciplinaire solovoorstelling, Muntjes duiken tussen haaien, over haar reizen naar Japan.

Een wereld ging open

In de jaren die volgden gaf ze poëzieles aan kleuters, ontdekte de synthesizer, ging  samenwerkingsprojecten aan met schrijvers, kunstenaars en muzikanten, bouwde een doka op haar zolder om analoge foto’s af te leren drukken en ging op meerdere residenties, waaronder in een hotel aan zee in Polen met medemuzikanten uit heel Europa. Tijdens die residentie ging er een wereld voor haar open. In contact met gelijkgestemden van allerlei achtergronden vond ze een nieuwe richting voor haar liedjes, gedichten, verhalen en aanverwante experimenten. Het leidde tot de voorstelling Wennen aan het donker.

Schoonheid als antigif tegen angst

Speciaal voor Heimland geeft Johanneke een voorproefje van dit nieuwe project.
Wennen aan het donker is een open onderzoek naar evenwicht in verwarrende tijden, naar schoonheid in de duisternis en naar een antigif voor de angst en eenzaamheid die soms genadeloos de kop op kunnen steken.

Credits

FotograafMenno van der Meulen